Radio Sehara Radio Džungla Radio Rujnica Radio Avaz Radio Velkaton Koprivljanski Radio Radio Preporod Odžak Radio Glas Drine Radio Doboj Radio BN Radio Kapija Ostra Luka Radio Gbg Sevdah Nes Radio Radio Lukavac Krajiški Radio Kontakt Radio Radio Bosanka Pop Fm Radio Radio Merak Bosanska Posavina Radio Avlija Radio Balkan EU Radio Studio M Radio Čaršija Narodni Radio Sarajevo Narodni Radio Tuzla Narodni Radio Zenica BIG 1 Radio BIG FOLK Radio Magic
Radiotelevizija Vojvodine (RTV) (srpski: Radio Televizija Vojvodina (RTV) ili Radio Televizija Vojvodine (RTV), mađarski: „Vajdasagi radio es televizione“, slovački: Radio Televizija Vojvodine, hrvatski: „Radio Televizija Vojvodina“, rumunski: „Radioteleviziune “, rusinski: „Radio Telebačenna Voevodini“) je javni servis za građane Vojvodine. Emituje televizijski, radio i multimedijalni program. Sedište je u Novom Sadu. Ova medijska kuća nekada se zvala Radio televizija Novi Sad. 1992. godine postaje deo Radio-televizije Srbije.
Radio-Novi Sad osnovan je odlukom Glavnog izvršnog odbora Narodne skupštine Vojvodine 1949. godine. Odluku je pratilo rešenje koje je preciziralo da se radi o „državnom privrednom preduzeću pokrajinskog značaja”. Program je svečano počeo na Dan Republike 29. novembra 1949. i taj se datum slavi kao dan RTV-a. Program radija je od početka koncipiran na pet jezika: srpskohrvatskom, mađarskom, slovačkom, rumunskom i rusinskom.
Radio je takođe imao ulogu propagandnog centra, iz kojeg se odgovaralo na optužbe okolnih zemalja Informbiroa protiv Jugoslavije, vladajuće KPJ i predsednika Republike i Partije, Josipa Broza Tita. Ovaj informativni program bio je namenjen ne samo pripadnicima ovdašnjih nacionalnih manjina (narodnosti), već i slušaocima u zemljama staljinističkog bloka. Da je to bila prevashodna uloga radija, vidi se i iz toga što su 1. septembra 1955. ukinuti programi na srpskohrvatskom (ostala je samo emisija za selo) i rusinskom jeziku (zadržana je jedna muzička emisija), dok je pojačana propaganda „protiv kleveta i dezinformacija” na mađarskom, slovačkom i rumunskom jeziku, a povremeno i na češkom jeziku. Ovo dodatno potvrđuje nameru saveznih vlasti u Jugoslaviji. Radio-Novi Sad je stekao izuzetan ugled u istočnoj Evropi, jer je davao prostora modernoj muzici nesputanoj ideologijom, što u to vreme nije bio slučaj sa stanicama informbiroovskih država. Prijem programa je bio moguć na celom prostoru Vojvodine, preko dana i u susednim zemljama, a noću, zbog povoljne lokacije i čiste frekvencije, povremeno sve do dalekog severa i na jugu čak do polutara. Srpskohrvatski i rusinski program su kasnije, po izglađivanju odnosa sa SSSR-om i većim delom Istočnog bloka, ponovo uvedeni.
Najnoviji TV kanali:
KATEGORIJE:
Radio Stanice: